Munkatársaink

Dr. Hornok Sándor

Dr. Hornok Sándor állatorvosként diplomázott 1994-ben. Jelenleg egyetemi tanár, az Állatorvostudományi Egyetem Parazitológiai és Állattani Tanszékének vezetője. Fő kutatási területe a kullancsok és más vérszívó ízeltlábúak rendszertana, molekuláris filogenetikája, tér- és időbeli előfordulása, illetve az általuk terjesztett kórokozók járványtana.

Dr. Sándor D. Attila

Dr. Sándor D. Attila biológusként diplomázott 1998-ban. Jelenleg vezető kutató, a kolozsvári Agrártudományi és Állatorvostudományi Egyetem Parazitológiai és Fertőző betegségek Tanszékén. Fő kutatási területe a kullancsok és más vérszívó külső élősködők ökológiája, tér- és időbeli előfordulása, gazda-parazita kapcsolataik gerinces gazdáikkal illetve az általuk terjesztett kórokozók járványtana.

Dr. Szekeres Sándor

Dr. Szekeres Sándor okleveles biológusként diplomázott 2013-ban. Jelenleg egyetemi adjunktus, az Állatorvostudományi Egyetem Parazitológiai és Állattani Tanszékén. Fő kutatási területe a ragadozó és más közepes testű emlősök kullancsainak faji összetétele és az általuk terjesztett kórokozók járványtana

Dr. Keve Gergő

Dr. Keve Gergő 2021-ben végzett állatorvosként. Jelenleg az Állatorvostudományi Egyetem Parazitológiai és Állattani Tanszékén dolgozik mint tanszéki állatorvos. Ugyanitt folytatja PhD tanulmányait is. Elsődleges kutatási területe a vándormadarakkal hazánkba érkező vérszívók, és az általuk közvetített kórokozók járványtana.

Dr. Kalmár Zsuzsa

Dr. Kalmár Zsuzsa molekuláris biológusként diplomazott illetve 2015-ben szerzett állatorvosi szakterületen doktori diplomát. Jelenleg tudományos kutatóként tevékenykedik a kolozsvári (Románia) Állatorvosi Egyetem Mikrobiológia Tanszéken. Ugyanakkor, különböző kutatási projektekben vesz részt, a kolozsvári Orvosi Egyetem illetve a budapesti Állatorvostudományi Egyetem Parazitológia és Állattani Tanszékén. Fő kutatási területe a kullancsok és az általuk terjesztett kórokozók tanulmányozása illetve az antibiotikum-rezisztens baktériumok vizsgálata.

Denis Fedorov

Denis Fedorov 2019-ben szerzett állatorvosi diplomát. Jelenleg az "HUN-REN–ÁTE Klímaváltozás: Új Vérszívó Paraziták és Vector-borne Kórokozók" Kutatócsoport tagja. Emellett az Orosz Tudományos Akadémia Zoológiai Intézetének (ZIN-RAS: Szentpétervár, Oroszország) PhD hallgatója. Fő kutatási területe a kullancsok taxonómiája és molekuláris filogenetikája, földrajzi, biotópiás elterjedésük és gazda-parazita kapcsolataik, valamint a vektorok által terjesztett kórokozók epidemiológiája.

Takács Nóra

Takács Nóra okleveles biomérnökként diplomázott 2012-ben. Jelenleg az Állatorvostudományi Egyetem, Parazitológiai és Állattani Tanszékének munkatársa, ahol tanszéki mérnökként molekuláris biológiai módszerekkel foglalkozik. Kutatási munkát tekintve több, jelenleg is zajló témában vesz részt, (pl. „Ízeltlábúak és vektorszerepük a társ- és vadon élő állatok körében”, illetve „Kullancsok és kullancs által terjesztett kórokozók járványtana és ökológiája”).

Kovács Regina

Kovács Regina 2022 nyarán szerezte meg a diplomáját, mint német nyelv és irodalom - református hit-és erkölcstan tanár. Jelenleg az állatorvostudományi Egyetemen dolgozik tanszéki ügyintézőként, emellett fő összekötő és adminisztrátor az HUN-REN–ÁTE Klímaváltozás: Új Vérszívó Paraziták és Vector-borne Kórokozók Kutatócsoportjában. Szabadidejében gyermektáborok lebonyolításában segédkezik, és szívesen vállal önkéntes munkát a Magyar Református Szeretetszolgálatnál.

Organogram

Nagyításhoz kattints a képre
Adatkezelési tájékoztató
copright © 2023 HUN-REN–ÁTE Klímaváltozás: Új Vérszívó Paraziták és Vector-borne Kórokozók Kutatócsoport
design & development by
envelopephone-handsetmap-marker